image
Drobečková navigace

Společnost > Aktuality > První traktor s displejem na volantu, nová vlajková loď New Holland T7 HD se představuje

První traktor s displejem na volantu, nová vlajková loď New Holland T7 HD se představujeNew Holland v rámci virtuální prezentační akce představil pro evropský trh novou vlajkovou loď - traktor T7 Heavy Duty (HD). Největší změny se odehrály v kabině. Novinkou je mimo jiné také implementace nové technologie PLM Intelligence.

 

Nový traktor New Holland T7 HD si zachovává vysoký výkon, výjimečnou manévrovatelnost a vynikající všestrannost. Traktor je ideální pro podnik služeb, který potřebuje vykonávat několik pracovních činností v různých polních a silničních podmínkách. Největší změnou je nová kabina Horizon Ultra a nová generace technologie PLM Intelligence.

Kabina Horizon Ultra byla od základu přepracována tak, aby splňovala náročné požadavky zákazníků. Model T7 HD se může zvenčí zdát stejný, uvnitř je ale podle výrobce zcela nový. Nová kabina se svým předchůdcem sdílí jen 2 % dílů. Patří mezi nejtišší na trhu (s pouhými 66 dBA). Kabina byla prodloužena, k dispozici je tak další prostor pro cestujícího a větší podlaha.New Holland v rámci virtuální prezentační akce představil pro evropský trh novou vlajkovou loď - traktor T7 Heavy Duty (HD). Největší změny se odehrály v kabině. Novinkou je mimo jiné také implementace nové technologie PLM Intelligence.

Uživatelé také ocení dostatek úložného prostoru. Za sedadlem se nachází úložný prostor o objemu 30 litrů, do kterého se pohodlně vejdou příruční věci obsluhy. Chlazený prostor má objem 12 litrů. Na pravé straně kabiny se nachází otevřený úložný prostor a ve střešním rámu je prostor, který chrání síť.Přepracovaný design kabiny dále zlepšil výhled dopředu a dolů k zadnímu závěsu a nářadí. Prostor kolem traktoru sleduje kamerový systém. Nový balíček pracovních světel s až 24 LED světly zajišťuje viditelnost kolem traktoru a na nářadí i v noci.K dispozici je nová loketní opěrka SideWinder Ultra a uživatelsky přívětivý 12palcový displej IntelliView. Ovládací prvky lze nakonfigurovat tak, aby odpovídaly preferencím obsluhy. Displej CentreView umístěný uprostřed volantu – první svého druhu v traktoru - poskytuje jasný přehled o provozních údajích. Nová automatická klimatizace s volbou zón, která je špičkou ve své třídě a má o 35 % větší výkonnost než předchozí model, snadno udržuje příjemnou teplotu ve všech ročních obdobích. Sedadlo Auto Comfort je vybaveno bočním odpružením, odvětráváním a vyhříváním. PLM Intelligence od New Holland znamená posun od tradičních zemědělských postupů k zemědělství 4.0. PLM Intelligence je nová elektronická architektura, která bude přijata ve všech strojích New Holland nové generace. Jedná se o součást strategie značky New Holland, jejímž cílem je integrovat digitální technologie a zajistit tak inteligentní a propojené zemědělství se snadno použitelnými řešeními, díky nimž bude zemědělství udržitelnější a produktivnější. Prostřednictvím aplikace MyNewHolland App mohou uživatelé zaregistrovat svůj stroj a získat jeho technické informace a přistupovat k portálu MyPLMConnect, kde mohou spravovat svůj vozový park a údaje o farmě v jednotném prostředí. Systém MyPLMConnect umožní získávat dynamické informace v reálném čase z jednotlivých strojů při práci na poli a analyzovat data.

Jedná se o úplnou integraci pokročilé formy precizního zemědělství do traktoru. Tuto integraci PLM lze shrnout do čtyř slov "Otevřený přístup, Nepřetržité připojení, Inteligentní funkce, Stálá podpora“. PLM inteligence využívá technologie ISOBUS CLASS III, nepřetržité připojení na MyPLMConnect a rozhraní API umožňuje sdílet a analyzovat data prováděných operací a využívat technické podpory od dealerů New Holland nebo odborné podpory od smluvních partnerů. Vše je integrované do jednoduchého tabletového uživatelského rozhraní.

New Holland rovněž představuje nový přijímač PLM Cygnus, který je základem vylepšené architektury automatického navádění na traktorech s technologií PLM Intelligence.

 traktor-new-holland-t7-315-hd-bluepower-autocommand-4.jpgtraktor-new-holland-t7-315-hd-bluepower-autocommand-6.jpgtraktor-new-holland-t7-315-hd-bluepower-autocommand-1.jpg

Autor: Milan Jedlička
Foto: New Holland