image
Drobečková navigace

Společnost > Aktuality > Nová servisní hala v Janovicích nad Úhlavou

Nová servisní hala v Janovicích nad ÚhlavouV roce 2019 byla zahájena největší investiční akce v historii společnosti ARBO, spol. s r.o., která byla dle plánu, za finanční pomoci mateřské společnosti Primagra, a.s. a poskytnutého úvěru od společnosti Komerční banka, a.s., v polovině tohoto roku předána zhotovitelem stavby, společností SBT Stavby s.r.o.

V měsíci srpnu obdržela společnost ARBO spol. s r.o. kolaudační souhlas od místně příslušného stavebního úřadu. Následovat mělo slavnostní otevření této nové moderní servisní haly,
a to při příležitosti konání tradiční akce společnosti s názvem: Den otevřených dveří ARBO. Tato mezi zemědělci zažitá a oblíbená sešlost se měla původně jako tradičně konat již v měsíci květnu,
ale z důvodu platných vládních nařízení zavedených v souvislosti s šířením viru COVID 19 musela být akce zrušena.

Náhradním termínem pro konání akce byl pak stanoven říjen, kdy právě v prostorách již zkolaudované haly měli být přivítání návštěvníci akce. Bohužel epidemiologická situace se na podzim výrazně zhoršila
a den otevřených dveří se ani v náhradním termínu nemohl uskutečnit.

Proto společnost přichází, alespoň s tímto krátkým článkem, aby novou servisní halu představila svým zákazníkům. Nyní tedy krátce pár technických údajů o hale a její představení.

Parametry stavby

  • ocelová konstrukce se sendvičovým panelem
  • rozměrech haly 42 m x 18 m
  • zastavěná plocha: 795 m2
  • užitná plocha: 839 m2
  • předpokládá se celkem obsazení max. 7 servisními techniky
  • asfaltová plocha: 1 114 m2

Servisní hala je tvořena servisní dílnou, skladem olejů, denní místností s kuchyňkou, sociálním zařízením se sprchovým koutem a administrativní částí (kancelář, zasedací místnost a kuchyňka).

Hala je vybavena portálovým jeřábem s nosností 4 tuny a mezi její významné přednosti patří jistě podlahové vytápění všech prosto (dílna i administrativní prostory). Teplo tak bude sálat zespodu, což ocení zejména servisní technici při práci v zimních měsících. Nutno podotknout, že hala je vybavena
i teplovzdušnými jednotkami umístěnými na stěnách. Podlahové vytápění byl zvoleno s ohledem na zkušenosti s pracovními podmínkami ve starší hale, která je právě vytápěna jen pomocí teplovzdušných jednotek umístěných ve výšce na stěnách haly. Toto vytápění pak způsobuje, že mechanikovi je při práci ve výšce nadměrné teplo, zatímco při přesunu na podlahovou plochu může pociťovat nepříjemný chlad. 

Sklad olejů splňuje nejpřísnější ekologické a protipožární předpisy. Výdej náplní z tohoto skladu je zajištěn pomocí mobilních tankovacích automatů.

Dále je nová servisní hala vybavena centrálním odtahem výfukových spalin, rozvodem stlačeného vzduchu s výkonným pístovým kompresorem, stojanovou vrtačkou a kotoučovou bruskou.

Pro servisní mechaniky je připraveno zázemí v podobě vybavené denní místnosti s kompletní kuchyňskou linkou (rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, lednička, myčka atd.), dále sociální zařízení a sprchový kout.

V rámci investice v podobě výstavby nové servisní haly byla pořízena mobilní motorová brzda, kterou společnost dosud nedisponovala. Jedná se o zařízení – zkušebnu pro mechanizaci v zemědělství Typ T2 od společnosti ATX-DYNO LTD. Toto zařízení má oproti konkurenci celou řadu výhod, mezi které jistě patří její kompaktní rozměry a hmotnost, integrované 3 sady kardanů použitelné pro nejběžnější typy PTO hřídelí s možností záměny jednotlivých polovin kardanů. Mezi hlavní přidanou hodnotu patří výkonné retardéry (brzdný výkon až 700 kW) a nucený oběh vzduchu (zlepšení chlazení zkušebny) v kombinaci s přímou převodovkou vlastní konstrukce, která přenese až 5500 Nm točivého momentu. Díky tomuto zařízení může společnost ověřit zákazníkovi při předání nového traktoru výkon motoru deklarovaný výrobcem. V případě oprav traktorů lze opravený stroj zahřát zákazníkovi na provozní teplotu. Parametry jako výkon motoru, točivý moment či spotřeba paliva jsou nejdůležitější parametry každého motoru a zároveň jsou důležitými diagnostickými signály, na jejichž základě si lze udělat obrázek o technickém stavu motoru.

1603799326.jpg 1603799374.jpg 1603799398.jpg 1603799408.jpg