image
Drobečková navigace

Společnost > Aktuality > CNH rozšiřuje síťovou konektivitu díky spolupráci se společností Intelsat

CNH rozšiřuje síťovou konektivitu díky spolupráci se společností IntelsatSpolečnosti CNH a Intelsat, provozovatel jedné z největších integrovaných satelitních a pozemních komunikačních sítí na světě, oznámily spolupráci, která jako první poskytne zemědělcům všudypřítomný přístup k internetu prostřednictvím robustní satelitní komunikační služby (SATCOM). Na základě nového memoranda o porozumění bude společnost Intelsat poskytovat víceoběžný přístup k internetu pro připojení zařízení CNH pracujících na vzdálených místech a snadno použitelné satelitní terminály připravené zvládnout náročné prostředí na farmě.

Společnost Intelsat má 60 let zkušeností v oblasti SATCOM a její schopnosti pokrývají geosynchronní a nízké oběžné dráhy a nabízí zákazníkům společností Case IH, Steyr a New Holland pokrytí SATCOM, které nemá na trhu obdoby. Robustní terminály společnosti Intelsat určené pro průmyslové použití již slouží kritickým průmyslovým aplikacím, včetně armády a leteckých společností. Zákazníci společností Case IH, Steyr a New Holland budou používat přísně testovaný terminál, který se snadno připojuje a prokazatelně odolává extrémním povětrnostním podmínkám a vibracím a otřesům způsobeným zemědělskou technikou a činností.

Tato nabídka bude poprvé k dispozici v druhé polovině roku 2024 zemědělcům v Brazílii. Zákazníci se budou moci spolehnout na své prodejce Case IH a New Holland, kteří budou instalovat a podporovat aktivaci hardwaru a služeb společnosti Intelsat. Následně společnosti plánují rozšířit svou spolupráci do USA, Austrálie a dalších regionů.

Internetové připojení je klíčové pro realizaci zvýšení produktivity a výnosů prostřednictvím precizního zemědělství, protože inteligentní stroje Case IH, Steyr a New Holland se při práci zemědělců vzájemně propojují a koordinují. Komunikují také se zemědělcem prostřednictvím cloudu, bezpečně si vyměňují data a přijímají od zemědělce vysoce specifikované pokyny pro prováděné práce. Zatímco mnoho zákazníků tuto potřebu internetového připojení naplňuje pomocí globální virtuální mobilní sítě CNH, která je jedničkou na trhu, stávající mobilní věže neumožňují všudypřítomné připojení. Podle Organizace OSN pro výživu a zemědělství je mobilní sítí pokryto méně než 33 % světového povrchu.

 

Autor: Milan Jedlička
Foto: CNH