+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

Nové varianty u kypřiče Cenius

Amazone rozšiřuje svoji modelovou řadu třířadého radličkového kypřiče Cenius o nový tažený model Cenius-T. Nejdůležitější výhodou těchto tažených modelů o pracovním záběru 3 m, 3,5 m a 4 m je snížení nároku na výkon tříbodového závěsu traktoru, takže i traktory se slabším tříbodovým závěsem se dokáží s těmito stroji bezpečně pohybovat po silnici.

Stroj se připojuje do spodních ramen traktoru (kat. III) pomocí příčky tažného oje. Pro přepravu kypřiče slouží v roli podvozku klínový válec, který se při práci využívá zároveň k utužování půdy. Zvedání a spouštění kypřiče do přepravní polohy se realizuje pomocí hydraulického systému nastavení hloubky.
 

Kromě toho nabízí od nynějška Amazone ke stávající volitelné výbavě pružinových rozhrnovačů, nebo hladkých rovnacích disků i ozubené rovnací disky, a to jak pro nesené, tak i pro tažené modely kypřiče Cenius. Ozubené disky s průměrem 460 mm se starají o pečlivou práci ve všech půdních podmínkách a nabízí ještě intenzivnější mísící efekt, což se ukáže jako velká výhoda především v případě vysokého obsahu organické hmoty na poli. Uložení ozubených disků je podobně jako v případě hladkých disků zcela bezúdržbové. Osvědčené jištění disků zajišťují sériově montované pryžové silentbloky.  K tomu navíc lze vyzdvihnout možnost samostatného výškového nastavení a samostatného nastavení úhlu záběru krajních disků bez závislosti na nastavené pracovní hloubce, aby se dosáhlo čistého napojení jednotlivých průjezdů stroje za všech podmínek.

Video s kypřičem Amazone Cenius si můžete prohlédnout zde.

Fotografie

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., IČO 40522172, se sídlem na adrese Hřbitovní 757, Klatovy II, 339 01 Klatovy, zapsané v obchodním rejstříku pod sp. zn. C 588/KSPL. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s., IČO 26185610, se sídlem na adrese Pyšelská 2327/2, Chodov, 149 00 Praha 4.
Copyright © 2020 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz