+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

SPOLEČNOST SAMSON GROUP KOUPILA PICHON INDUSTRIES

S účinností od 4. ledna 2019 přebírá společnost SAMSON GROUP veškeré aktivity společnosti PICHON Industries. PICHON Industries vyrábí širokou škálu cisteren, příslušenství a rozmetadel statkových hnojiv ve dvou výrobních závodech, které jsou ve Francii a v Polsku.

V pozadí společnosti SAMSON stojí rodina Glerup z dánského města Viborg, která chce svou společnost dále rozvíjet a zařadit ji mezi největší evropské hráče. Akvizicí společnosti PICHON Industries se společnost SAMSON stává největším výrobcem fekálních cisteren v Evropě. „Obě společnosti se velmi dobře vzájemně doplňují, a to jak v oblasti výroby, výrobního zařízení, tak i území společného obchodního zájmu“, sdělil generální ředitel společnosti SAMSON AGRO Lars Henriksen.

Dvě značky a jejich produktová portfolia se vzájemně doplní v tom nejlepším slova smyslu. Výrobky z továrny ve Viborgu cílí zejména na velké farmy, které jsou zaměřeny na efektivitu a využívání dostupných kapacit. Výrobky společnosti PICHON jsou určeny pro malé a středně velké farmy. Společnost PICHON vyrábí fekální cisterny s vývěvou a kapacitou od 5 do 30 m3, zatím co SAMSON začíná svůj výrobní program cisternami s čerpadlem od 16 maž do 35 m3. Obdobná situace je i u rozmetadel. Rozmetadla PICHON jsou vyráběna od kapacity 8 m3, zatím co nově vyvinutá řada rozmetadel SAMSON („americká řada“), dosahuje až 40 m3.

Tři továrny ve třech zemích
Společnost SAMSON ve Viborgu již několik let zvyšuje svůj obrat a objem, což znamená, že tovární zařízení bude v dohledné době čelit kapacitním výzvám. Avšak s akvizicí závodů společnosti PICHON Industries ve Francii a Polsku bude tato záležitost vyřešena. Obě továrny ve Francii i Polsku totiž disponují dostatečnou volnou kapacitou. Továrna ve Francii byla dokončena pouze před několika málo lety a továrna v Polsku byla v posledních letech důkladně zmodernizována. „V příštím období dojde k součinnosti všech tří továren“, říká Lars Henriksen, generální ředitel SAMSON AGRO.

SAMSON GROUP se stane výrobcem kompletního portfolia kejdových cisteren, příslušenství, rozmetadel statkových hnojiv i míchadel kejdy pro všechny kategorie farmářů a zemědělců v Evropě.

Mgr. Liliana Geisselreiterová

 

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., IČO 40522172, se sídlem na adrese Hřbitovní 757, Klatovy II, 339 01 Klatovy, zapsané v obchodním rejstříku pod sp. zn. C 588/KSPL. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s., IČO 26185610, se sídlem na adrese Pyšelská 2327/2, Chodov, 149 00 Praha 4.
Copyright © 2020 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz