+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

SPOLEČNOST SCHMOTZER PŘEVÁDÍ PRODUKTOVOU ŘADU MEZIŘÁDKOVÝCH KULTIVÁTORŮ NA SPOLEČNOST AMAZONE

Společnost Maschinenfabrik Schmotzer GmbH převede od 1. ledna 2019 výrobu meziřádkových kultivátorů (pleček) na skupinu Amazone, jednoho z největších výrobců zemědělských a komunálních strojů.

Společnost Amazone tímto krokem opět rozšíří své produktové portfolio. Výroba meziřádkových kultivátorů bude i nadále pokračovat v německém Bad Windsheimu. Nově založená společnost Schmotzer Hacktechnik GmbH & Co. KG převezme všechny stávající zaměstnance, kteří se stanou součástí Amazone Group. Společnost Schmotzer Hacktechnik bude pokračovat v poskytování kompletní obchodní a servisní činnosti, a závěsné stroje bude i nadále nabízet pod značkou Schmotzer.

Technologie meziřádkových kultivátorů (pleček) je na celosvětovém vzestupu
Ředitelé společnosti Amazone, Christian Dreyer a Dr. Justus Dreyer považují převzetí této technologie za důležitý krok v rozvoji klíčové oblasti společnosti, kterou je ochrana rostlin. “Plečky prochází obdobím renesance zejména v zemích s rozsáhlými zemědělskými plochami. Dlouho stály ve stínu klasického zemědělství, ale dnes jsou opět považovány za důležitý zemědělský stroj. Jeho přednostmi je nejen mechanické ničení plevele, ale i další pozitivní vlivy na strukturu půdy, kořenový systém i mobilizaci živin,“ konstatují ředitelé.

Kamerové a řídící systémy umožňují velké záběry
V posledních letech ukázala kombinace meziřádkových kultivátorů s kamerou a řídícími systémy jako skvělé a velmi praktické řešení, díky kterému lze dosáhnout mnohem lepšího výsledku a konkurenceschopnější ceny na hektar.

Jednotná rostlinná výroba má velký potenciál
Christian Dreyer a Dr. Justus Dreyer v technologii meziřádkových kultivátorů vidí velký potenciál, který nabývá na celosvětovém významu. Kombinace technologie meziřádkových kultivátorů, tekutých hnojiv a cílené aplikace přípravků pro ochranu rostlin v jednom pracovním kroku nabízí další možnosti využití v zemědělství. Také v tomto segmentu strojů hodlá společnost Amazone převzít prvenství v oblasti inovací.

O společnosti Amazone Group
Skupina Amazone Group dosáhla v posledním finančním roce 2017 konsolidovaného obratu 457 milionů €. V současné době má přibližně 1 850 zaměstnanců, z toho 130 stážistů. Vývozní kvóta činí 80%. V roce 2016 společnost Amazone značně rozšířila svůj produktový program i výrobní kapacity převzetím společnosti na výrobu pluhů Vogel & Noot v maďarském Mosonmagyaróváru.

Na fotografii:
Ředitelé Amazonen-Werke H. Dreyer GmbH & Co. KG: Christian Dreyer (vlevo) a Dr. Justus Dreyer (vpravo)
Ředitel Maschinenfabrik Schmotzer GmbH: Ferdinand Wahl (uprostřed)

Fotografie

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., se sídlem Klatovy, Hřbitovní 757, PSČ 339 01, IČ: 40522172, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni, v oddílu C, vložce 588. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT.
Copyright © 2019 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz