+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

Žací kombinace od společnosti KUHN

Společnost KUHN nabízí na českém trhu kompletní sortiment závěsné techniky pro české zemědělce. Do vývoje nových produktů ročně investuje více než 4 % finančních prostředků z celkového obratu, který přesahuje miliardu eur. Výsledkem jsou moderní zemědělské stroje, u nichž zemědělci oceňují nejen robustnost a vysokou kvalitu, ale především technickou vyspělost a spolehlivost. Tyto vlastnosti jsou pak zárukou vysoké užitné hodnoty a dlouhé životnosti strojů ve velmi náročných podmínkách.

Široká nabídka žacích strojů.

Společnost KUHN má ve výrobní nabídce širokou řadu žacích strojů od pracovních záběrů 1,6 m až 10,5 m. Široké portfolio uspokojí požadavky zákazníků v provedení žacích strojů bez kondicionéru, tak v provedení s kondicionéry, plastovými prsty nebo s mačkacími válci.

Rostoucí zájem zákazníků o stroje KUHN bez kondicionérů směřuje k modelům GMD 2811 až GMD 4411 s pracovním záběry od 2,8 m do 4,4 m. Tyto nejoblíbenější modely jsou vybaveny žací bezúdržbovou lištou OPTIDISK, osazenou disky o průměru 44 cm se systémem jištění PROTEKTADRIVE, s novými zesílenými rychloupínacími žacími noži. Nerovnoměrné uspořádání roztečí žacích disků s důrazem na dokonalé sečení zabezpečuje i dokonalé vysečení polehlých materiálů. Lišta je uložena v rámu pomocí silenbloků a je centrálně zavěšena na novém zesíleném nosníku. Závěs stroje je nové konstrukce s novým systémem agregace k traktoru. Samozřejmostí je hydropneumatická nárazová pojistka s hydropneumatickým odpružením stroje což je „to nej“ od KUHN.

Pro zemědělce nabízí KUHN do kombinace i čelní žací stroje v novém provedení GMD 3125 F a GMD 3521 F s pracovními záběry 3,1-3,5 m. Provedení těchto žacích strojů vychází z osvědčené koncepce KUHN v provedení s kondicionérem. Stroje jsou taktéž vybaveny lištou OPTIDISK jako zadní lišty GMD, hydropneumatickým odpružením včetně nárazové pojistky. Patentované uložení všech nosníků v silenblocích je perfektní řešení od KUHN. Tyto žací sestavy KUHN jsou u zákazníků velmi oblíbené a například sestava GMD 3125 F a GMD 3511 o záběru 6,5 m agregovaná s traktory o výkonu od 110 PS dosahuje hodinové výkonnosti od 7 ha/hod.

Pro ty zákazníky, kteří chtějí větší záběry, nabízí KUHN řešení v kombinaci s předními lištami zadní od záběru 8,8 do 10,3 m v modelové řadě GMD 8730, GMD 9530 a GMD 10030.

Rozšířením nabídky o vyšší pracovní záběry, ale také řadou dalších nových technických řešení, společnost KUHN navázala na vysokou spolehlivost a výkonnost těchto strojů. Hlavní změny jsou především v nové konstrukci hlavního rámu a zavěšení zadních žacích jednotek, kdy byl obdélníkový profil nahrazen trubkovou konstrukcí. Inovací prošlo i hydropneumatické kopírování a hydropneumatická nárazová pojistka. Touto inovací bylo dosaženo i vyšších pracovních rychlostí. Žací lišty OPTIDISC i při tak vysoké pracovní rychlosti dokonale kopírují terén a vysekají i polehlý materiál. Boční vyosení stroje pro překrytí žacích lišt při práci v zatáčkách a ve svazích vpravo či vlevo umožňují základní nastavení v rozsahu 30-50 cm.

 

Fotografie

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., se sídlem Klatovy, Hřbitovní 757, PSČ 339 01, IČ: 40522172, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni, v oddílu C, vložce 588. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT.
Copyright © 2019 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz