+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

Nový terminál ISOBUS CCI 1200

Nová kapitola spolupráce mezi výrobci
Competence center ISOBUS (CCI) představuje CCI 1200, nejnovější terminál ISOBUS. 12,1" displej poskytuje flexibilní uspořádání a multi-touch ovládání. Dva integrované univerzální terminály umožňují paralelní provoz dvou ISOBUS strojů. Aplikace pro automatické ovládání sekcí a proměnlivé řízení rychlosti zajišťují přesné použití. Systém poskytuje informace o provozu v jakémkoliv okamžiku.

Spolupráce
Po čtyřech letech intenzivní spolupráce společností Grime, Kuhn, Lemken, Krone a Rauch a tisících hodinách zkušebních hodin je CCI 1200 připraven pro trh."Nový terminál opět ukazuje, že týmová práce úspěšně funguje také mezi konkurencí a zákazník konečně získá lepší produkt," říká Moritz Roeingh, produktový manažer společnosti CCI. Podle společnosti Roeingh mají členské společnosti zkušenosti z výsadby až po sklizeň. Díky tomu je CCI 1200 skutečně univerzální.

Flexibilní rozložení
Díky širokoúhlmu displeji o rozměru 12,1" poskytuje CCI 1200 dostatek prostoru pro současné prohlížení několika aplikací. Standarně zobrazuje vedle sebe dvě aplikace, stejně jako kamera nebo zobrazení mapy v sekci Řídící jednotka. Ovladač je možné libovolně měnit při pohledu na výšku či šířku. Třetí možností je Maxi-view, zvětšený pohled s obzvláště velkými tlačítky.

Multi-touch ovládání
CCI 1200 má zcela nové uživatelské rozhraní. Multi-touch operace v kombinaci s novou navigací v nabídce umožňuje snadný provoz na úrovni smartphonu. Plochý návrh nabídek snižuje počet potřebých kliknutí. Symboly na klávesách byly přijaty známými terminály CCI 50/100/200, takže i zkušení uživatelé CCI mohou rychle najít cstu k nové operaci.
Všechna nastavení jsou shrnuta v centrální oblasti. Nastavení nápovědy vysvětluje krok za krokem složitější úkoly, např. volba správného času zpoždění automatického řízení sekcí.

GPS přesnost
Až 254 sekcí, CCI 1200 se automaticky zapíná a vypíná na již zpracované ploše nebo na vyvýšené souvrati. Pro širokou škálu použití jsou podporovány secí stroje, sekačky, potřikovače na ochranu plodin, rozmetadla hnojiv, univerzální rozmetadla, tankery na likvidaci hnojiv a mulčovače a sekačky. Tramline Control také automaticky přepíná linky pomocí GPS. Proměnná aplikace s mapami ve fomátu ISO-XML je s novými kontrolními body ještě přesnější. Až dosud, i při velmi velkých pracovních šířkách, je cílová rychlost převzata pouze z aplikační mapy na aktuální pozici traktoru a přenesena do stroje. Například pokud rozmetadlo hnojiva podporuje řídící body, CCI 1200 určuje specifickou cílovou rychlost pro levou a pravou dávku.

Systém nápovědy
Systém nápovědy umožňuje řidiči informovat se o aktuálně otevřené aplikaci a jejich funkcích i nastaveních. S grafikou a texty jsou vysvětleny důležité funkce, kdykoli je řidič potřebuje. Dlouhé procházení a vyhledávání je již minulostí, přímé odkazy v aplikacích okamžitě vyvolávají správné informace.
Terminál CCI 1200 je k dispozici od společnosti Rauch, Kuhn, Krone, Lemken a Grimme. CCI a její členové spolupracují při vývoji inovativní zemědělské elektroniky. Vedle vývoje terminálů a softwaru se ISOBUS primárně zaměřuje na účast na zavedení a posílení standardu ISOBUS.
ISOBUS standardizuje jak komunikaci mezitraktorem a nářadí, tak i přenos dat mezi mobilními terminály a zemědělským kancelářským softwarem. Do aociace se přidávají Pötinger, Bergmann, Anedo, Eckelmann, Jeter, Univerzita aplikovaných věd Osnabrück, Bednar, Peeters Landbouwmachines, Ropa, Zunhammer, Dinamica Generale, FarmFacts, Fliegl a Yanmar.

zdroj: kuhncenter.cz

Fotografie

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., se sídlem Klatovy, Hřbitovní 757, PSČ 339 01, IČ: 40522172, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni, v oddílu C, vložce 588. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT.
Copyright © 2019 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz