+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

Test a video předsériového kombajnu CR

Na předsériovém stroji od výrobce jsme pro Vás otestovali 8 hlavních vylepšení, která najdete u axiálních mlátiček CR modelového roku 2018.

Jedná se o tato vylepšení:

- Elektrické přestavení lopatek krytů rotorů.
- Jištění přetížení košů pákovým mechanismem.
- Přepracované matače plev.
- Stavitelné čelo šikmého dopravníku.
- Pohyblivá koncovka výsypné roury.
- Telematika se stává standardní výbavou.
- Nádržka na vodu s dávkovačem mýdla u schodů kombajnu.
- Nový barevný design pod kryty a v zásobníku.

Elektrické přestavení lopatek krytů rotorů.

Zraku skrytá, zato důležitější inovace je možnost elektrického přestavení lopatek krytů rotorů. Tuto funkci mlátička měla i dříve. Lopatky však byly stavitelné pouze mechanicky, a tak s nimi nikdo moc nepracoval. Přestavením lopatek zrychlíte nebo zpomalíte průchod hmoty mláticím ústrojí a tím i intenzitu mlácení. U řepky průchod hmoty zrychlíte, méně se drtí stonky, méně se zatěžují síta a tím klesají i ztráty. Funkci určitě hodnotíme velmi dobře.

Jištění přetížení košů pákovým mechanismem.

Nově nejsou koše proti přetížení jištěny střižným šroubem ale pákovým mechanismem. Při přetížení se systém uvolní a nazpět ho dostanete z pohodlí kabiny a za pár minut. Minulostí je hledání přestřiženého šroubu v mláceném materiálu a prachu!

Přepracované matače plev.

Změny nastaly také u systémů nakládání s plevami a slámou. Mlátička má nové metače plev, jejichž otáčky lze ovládat z kabiny. Plevy lze rozhodit na šířku 45 stopé lišty (15 m). Rychlejší jsou otáčky drtiče a disky pro rozhoz materiálu OptiSpread mají nový tvar.

Stavitelné čelo šikmého dopravníku.

Další novinkou je možnost objednání stavitelného úhlu čela šikmého dopravníku z kabiny. Tuto funkci jsme bohužel na testovacím stroji neměli, těžko ji tedy hodnotit. Každopádně možnost postavit lištu více na "špičku" oceníte v polehlých porostech.

Pohyblivá koncovka výsypné roury.

Při vysypávání si povšimnete pohyblivé koncovky výsypné roury. Je to určitě užitečná funkce, kterou naši kombajnéři běžně využívali.

Telematika se stává standardní výbavou.

Sériově je do mlátiček montována telematika, takže svůj stroj můžete sledovat z pohodlí kanceláře a operativně optimalizovat výkonnost celé sklizňové linky například přidáním odvozů.

Nádržka na vodu s dávkovačem mýdla u schodů kombajnu.

Stejně užitečná je nádržka na vodu s dávkovačem mýdla u schodů mlátičky. Je to sice drobnost, ale rozhodně potěší zvláště když je voda teplá.

Nový barevný design pod kryty a v zásobníku.

Změna patrná na první pohled spočívá v novém barevného designu pod kryty a v zásobníku. Žlutá barva více „táhne“ světlo a je tak lépe vidět na jednotlivé celky.

 

 

Fotografie

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., IČO 40522172, se sídlem na adrese Hřbitovní 757, Klatovy II, 339 01 Klatovy, zapsané v obchodním rejstříku pod sp. zn. C 588/KSPL. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s., IČO 26185610, se sídlem na adrese Pyšelská 2327/2, Chodov, 149 00 Praha 4.
Copyright © 2020 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz