+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

New Holland CX8.70 ve společnosti Meclovská zemědělská, a.s.

Nejnovější generace sklízecích mlátiček série CX7 a CX8 s úspěchem navazuje na dlouhodobě budované renomé předchozích modelových řad CX, které jsou od svého uvedení na trh v roce 2001 pravidelně nositely řady ocenění. Jeden z prvních dodaných kusů inovované modelové řady CX8 do České Republiky zasáhl do žní i na západě Čech.

Poprvé na západě Čech
Progresivní společnosti Meclovská zemědělská, a.s. se sídlem v Meclově na Domažlicku náleží právem označení jednoho z nejúspěšnějších zemědělských prvovýrobců v naší zemi. Svou celkovou výměrou přes 3700 hektarů navíc patří mezi největší zemědělské podniky v Plzeňském kraji a do povědomí široké veřejnosti se pravidelně dostává díky svým chovatelským úspěchům, dosažených na českých i evropských výstavách. V odvětví živočišné výroby převažuje chov holštýnského skotu v počtu 2700 kusů a dále chov prasat. Rostlinná výroba je orientována na produkci dostatečné krmivové základny pro rozsáhlou živočišnou výrobu a vstupních surovin do bioplynové stanice. 

První zkušenosti s CX8.70
V oblasti investic do stále modernějších a efektivnějších technologií je dlouhodobým patrnerem v Meclovské zemědělské, společnost ARBO, spol. s r.o.
Letošní sklizni cca 1500 ha obilovin a 350 ha řepky se tak plně věnuje trojice sklízecích mlátiček v čele s domácí CR9080 Elevation. 
Za stěžejní změnu u nové řady mlátiček CX pro rok 2016 lze považovat příchod emisní normy Tier4b, která za pomoci osvědčené technologie Hi-eSCR plní nejpřísnější emisní limity opět pouze za pomoci  vstřikování reakčního roztoku Ad-Blue do výfukového potrubí.
Modernizovaná řada mlátiček CX8 Tier4b zůstává nadále věrná propracované koncepci čtyřbubnového mlátícího ústrojí ve spojení s vytřasadly, které kromě špičkové průchodnosti mlátičky v rozmanitých podmínkách prokazuje také neobyčejnou šetrnost k zrnu a slámě. 

Po letošním prozatimním výkonu přes 400 ha hodnotí agronom Ondřej Kučera velmi pozitivně také čistotu výmlatu a plošnou výkonnost, která například při letošních výnosech pšenice v rozmezi 6-8 t/ha dosahuje za určitých podmínek 26 ha denně.
K dalším oceňovaným přednostem mlátičky jak z hlediska agronoma, tak obsluhy, patří osvědčené systémy kompenzace ztrát způsobených pohybem mlátičky ve svahu. Při podélném sklonu mlátičky slouží k eliminaci ztrát systém OptiFan, který automaticky upravuje otáčky ventilátoru a tím intenzitu proudu vzduchu, který prochází sítovou skříní. Vysoce účinné čištění při bočním náklonu mlátičky pak zachovává sítová skříň se svahovým vyrováním Opti-Clean. 
Obsluha Milan Nový vyzdvihuje také přednosti nové kabiny Harvest Suite, známé z mlátiček CR Tier4b. Luxusní sedačka, úložný prostor nebo chladící boxy, jsou jen některé z mála prvků, které v kombinaci s multifuknční pákou CommandGrip a dotykovým monitorem IntelliView IV. generace nastavují nový standard komfortu sklizňové techniky New Holland.

Fotografie

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., IČO 40522172, se sídlem na adrese Hřbitovní 757, Klatovy II, 339 01 Klatovy, zapsané v obchodním rejstříku pod sp. zn. C 588/KSPL. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s., IČO 26185610, se sídlem na adrese Pyšelská 2327/2, Chodov, 149 00 Praha 4.
Copyright © 2020 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz