+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

Techagro ve stylu Hard and Heavy

AGROTEC a.s. se poctivě připravuje na výstavu Techagro, kterou si dovolím nazvat „svátkem českých zemědělců“. Chystáme se zde ukázat všechny hlavní novinky od zastupovaných značek, nové technologie a nástroje. Využijte náš slevový kód pro získání slevněného vstupeného na výstavu 6SSTCZCC5P a přijďte se na nás podívat. Kód lze uplatnit na stránkách www.techagro.cz

Celou rozsáhlou expozicí Agrotec a.s. bude procházet diagonálně cesta, po které se dostanete ke všem hlavním exponátům a to jak značky New Holland, tak Amazone a Pichon. Cestu bude protínat velkorysé zázemí pro naše zákazníky a lemovat velkoplošná projekce. Pojďme ale hezky od začátku.

New Holland v loňském roce představil nový vinařský traktor s označením T3F, který je opravdu výkonný, ale zároveň relativně jednoduchý. Setkal se s  ohlasem také u mezinárodní odborné veřejnosti a tak získal titul Traktor roku Speciál 2015. Obecně je určený především pro menší vinohradníky, ale ukázalo se, že na našem trhu splňuje i požadavky pro provoz v komunálním sektoru a první stroje nám jezdí i u těchto uživatelů. Doplní jej zástupce v našich končinách výrazně známější řady T4.V/N/F, která pro změnu drží titul Traktor roku Speciál z roku 2013. V expozici vinařské techniky nebudou traktory osamocené, ale zájemci se budou moci podívat i na moderní závěsné stroje pro vinohradníky značek Provitis, Dondi či Rolofaca. Vinařské technice bude zdatně sekundovat technika stavební a stroje pro využití při údržbě měst a obcí. V roce 2015 se vyjasnila situace u stavebních strojů New Holland Construction. Výrobce zracionalizoval šíři sortimentu a Agrotec a.s. i nadále zůstal importérem stavebních strojů New Holland, které budou také na výstavě v plné síle zastoupeny. Pro údržbu obcí jsou určené především traktory řady Boomer, které na Techagru uvidíte v agregaci se špičkovými závěsnými stroji od německé značky Matev.

Na cestě procházející sortimentem Agrotec a.s. se dostáváme k těžišti nabídky techniky a to k traktorům a sklízecím mlátičkám. Nejprve se zmíním o sklízecích mlátičkách, které budou zastoupené řekněme Davidem a Goliášem. Davida představuje náš nejmenší model TC4.90, se kterým jsme loni zvládli za den (11 hodin) sklidit 20 ha respektive 105 tun zrna. Goliáše pak představuje naše vlajková loď CR10.90. Sklízecí mlátička s čistě axiálním neboli rotorovým výmlatem a separací, která je již druhou sezónu držitelkou světového rekordu ve sklizni obilovin s výkonem 797, 6 tuny za 8 hodin. Zjednodušeně lze říci, že výkonnost mlátiček New Holland se pohybuje od 10 tun zrna za hodinu u nejmenšího modelu až po 100 tun za hodinu. Sami se přesvědčíte, že extrémních výkonů ve sklizni lze dosahovat s chytrou, ale poměrně jednoduchou technologií. Sklizňovou techniku pak doplní svinovací lis RollBelt, který se na trhu velmi dobře uvedl a nová sklízecí řezačka FR650 se špičkovým motorem Cursor 16, který získal ocenění Diesel of the Year 2014. Společně pak dosáhly vynikající úrovně spotřeby při sklizni kukuřice a to 0,5 litru paliva na tunu řezanky (při délce řezanky 8 mm).

Těžiště prezentace nových technologií v traktorech New Holland Agriculture bude ležet na třech hlavních modelech, novinkách roku 2015. Traktoru T8 s polopásovým podvozkem, modelové řadě T7 Heavy Duty a výrazně faceliftované modelové řadě T7. V těchto třech strojích se spojují hlavní hodnoty, které značka New Holland přináší zákazníkům. Jsou to stroje nabité moderními technologiemi, které na vaší farmu přinesou potřebnou výkonnost. Moderní technologie v technice New Holland jsou zároveň velmi intuitivní a snadno se ovládají, takže je budete rádi používat a pomohou vám s nimi také techničtí specialisté z Agrotec a.s. Konečně jsou stroje New Holland také dostupné, protože k čemu by byly nové technologie, pokud by si je mohlo dovolit jen pár vyvolených. Na těžké traktory naváží další oblíbené modelové řady traktorů středního výkonu a to T6 a T5. Modelová řada T6 se v roce 2016 dočká rozsáhlého přepracování a na Techagru si budete moci prohlédnout jeden z prvních před sériových kusů. Obdobně je na tom i řada T5, která dostane nově k dispozici odpruženou přední nápravu. Přehled klasických zemědělských traktorů od značky New Holland uzavírá modelová řada T4, která výkonově sahá od 55 do 115 koní a bude mít na Techagru samozřejmě také svého zástupce a to ve speciální edici.

Na techniku New Holland plynule naváže technika od značky Amazone pro ochranu a výživu rostlin. Ve špičkových rozmetadlech, která mají dominantní postavení nejen na tuzemském trhu, bude představen zcela nový model ZA-V vyplňující prostor mezi modelovou řadou ZA-M a ZA-TS. Součástí expozice rozmetadel bude systém snadné kontroly správnosti nastavení rozhozu Easy Check, a to za pomoci jednoduchých rohoží a aplikace v chytrém telefonu. Tento systém byl oceněn na Agritechnice stříbrnou medailí. Zástupcem nejvyšší modelové řady rozmetadel Amazone je pak model ZA-TS Profis Hydro, který bude spolu s N-senzory ISARIA součástí systému variabilního hnojení agregovaného na traktoru New Holland T7 s automatickou navigací a řízením. Pokud myslíte hospodárně a požadujete maximální výnos s minimálními náklady na hnojení, pak nemáte na trhu lepší volbu.

V oblasti ochrany plodin představíme systém volby a řazení jednotlivých trysek postřikovače AMASELECT a automatické vedení ramen Distance Control, zajišťující optimální vzdálenost trysek od porostu, a to rovnoměrně v celém pracovním záběru. Současně budou vystavené exponáty osazeny systémy GPS Track a GPS Switch, které mají za úkol postupné vypínání sekcí (případně jednotlivých trysek ve spojení se systémem Amaselect), v klínech a na souvratích. Vlajkovou lodí značky Amazone je samochodný postřikovač Pantera s výškově stavitelným podvozkem, který  byl již v minulém roce na tuzemském trhu velmi žádaný. Výrobce letos spustí výrobu nulté řady Panter také ve variantě stavitelného podvozku do šířky.

Ve zpracování půdy bude vůbec poprvé v ČR představen šestiradličný pluh Amazone s hydraulickým jištěním. K výrobě pluhů se továrna v Lipsku vrátila po 17 letech. Další novinkou je diskový podmítač Catros o záběru 12 m s unikátním skládáním do přepravní polohy a nebude chybět ani Certos pro střední a hlubší podmítku za pomocí 66 cm disků.

V oblasti setí představíme přepracovaný přesný secí stroj ED trojkové řady a řádkový pneumatický secí stroj Cirrus s děleným zásobníkem. Na tomto stroji bude demonstrován systém načasování cesty osiva Autopoint oceněný stříbrnou medailí na veletrhu Agritechnica v Hannoveru.

Lehkou odbočkou z hlavní cesty budete vtažení do expozice, kde se vám představí celé komplexní řešení závěsné techniky dodávané na tuzemský trh prostřednictvím společnosti AGROTEC a.s. Za pozornost zde bude stát přívozní laminátová cisterna značky PICHON i plně vybavená kejdová cisterna s aplikátorem. Přes dopravní techniku a krmný vůz Strautmann zakončíme cestu u slovinských mulčovačů TEHNOS, které vynikají minimální vibrací, kvalitou zpracování a příznivou cenou.

Na naší cestě expozicí firmy Agrotec a.s. jsme se dostali do finále a zbývá jen vzít za kliku a projít na venkovní plochu, kde pro Vás budou nachystané další stroje New Holland a atraktivní, aktivní program pro farmáře všech generací. Těšíme se na vás.

 

 

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., IČO 40522172, se sídlem na adrese Hřbitovní 757, Klatovy II, 339 01 Klatovy, zapsané v obchodním rejstříku pod sp. zn. C 588/KSPL. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s., IČO 26185610, se sídlem na adrese Pyšelská 2327/2, Chodov, 149 00 Praha 4.
Copyright © 2020 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz