+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

New Holland Agriculture na veletrhu AGRITECHNICA 2015

 V neděli 8. listopadu otevřela své brány nejprestižnější světová výstava věnovaná zemědělské technice s názvem AGRITECHNICA. Mezi více než 2900 vystavovateli z 52 zemí prezentuje své nejnovější produkty i značka New Holland, kterou můžete navštívit v hale č.3.

Návštěvníci expozice společnosti New Holland se mohou seznámit s celou řadou inovací napříč sortimentem, z nichž nejintezivněji obdivovanými se staly dva zástupci modelové řady T7 Heavy-Duty. Ta je prezentována kromě přítomnosti obou traktorů T7.290 a T7.315 současně i za přispění inteligentní aplikace "OnBoard 360", která po nasazení speciálních brýlí přenáší návštěvníka do světa virtuální reality a je mu tak umožněna celková prohlídka stroje nebo simulace práce přímo na poli.
Vystavený model T7.315 AutoCommand, navíc coby člen prémiové edice Blue Power, byl odbornou porotou složenou z devatenácti předních evropských novinářů korunován prestižním titulem "Machine of the Year" 2016 v katergoii L. Další možnost seznámit se s řadou T7 Heavy-Duty přináší i aplikace rozdělená do třech sekcí, která za pomoci videí, prohlídky interiéru nebo zobrazení základních technických parametrů vhodně doplňuje prezentaci vlajkové lodi z rodiny T7, která nyní s nabídkou 10 modelů od  175 do 315 koní reaguje na poptávku nejen evropských farmářů po skutečně univerzálním tažném prostředku ve výkonové třídě okolo hranice 300 koní, který je kombinaci vyjímečného výkonu, špičkového komfortu a manévrovatelnosti.

Také řada traktorů T8 prošla četnou řadou inovací.  Motory FTP Cursor 9 Tier4b pěti nových modelů poskytují maximální výkon od 320 do 435 koní opět za přispění systému navyšování výkonu "Engine Power Management". Nový je i systém přední odpružené nápravy Terraglide s natočením kol o úhlu 55°. Na výstavě AGRITECHNICA 2015 byl návštěvníkům představem model T8.435 Auto Command vybavený podvozkem  SmartTrax™, jehož přednosti si se zajímavými výsledky měli tuzemští farmáři možnost otestovat i v našich podmínkách. Tato jedinečná koncepce kombinuje trakční přednosti klasického pásového podvozku při zachování výborné manévrovatelností, kterou poskytuje klasická přední kolová náprava. Velkou předností celé koncepce je kromě toho, že při zatáčení nedochází k nežádoucímu hrnutí zeminy, dokonalý styk kol a pásů s podložkou a vhodně rozložená hmotnost celého traktoru, přispívající společně ke znatelně lepším tahovým vlastnostem traktoru.

Motivem pro návštěvu expozice společnosti New Holland může rovněž být sklízecí řezačka FR780 Forage Cruiser Tier IV B ECOBlue™ osazena desetiřádkovým adaptérem, který je nově vyvinut pro sklizeň plodin okolo  čtyř metrů výšky. Řezačka je vybavena systémy  ActiveLoc , IntelliFill , IntelliSteer a regulací tlaku v pneumatikách. Expozici uceluje demonstrace bubnu s konfigurací 2x20 nožů pro potřeby bioenergetiky a nabízené varianty drážkování na mačkacích válcích Crop Processoru. 

Jeden ze zástupců nově představené modelové řady sklízecích řezaček FR Forage Cruiser se v srpnu tohoto roku stal předmětem praktického testu renomované organizace DLG, zaměřeného na porovnání spotřeby a průchodnosti třech sklízecích řezaček New Holland. Model FR650s motorem CURSOR 16 a maximálním výkonem 653 koní, byl při sklizni silážní kukuřice dosahující působivé výšky až 3,8 m, srovnáván  se staršími modely FR600 a FR700, které jsou opatřeny motory splňující emisní normu Tier 4a. FR650 byl osazen konfigurací 2x16 nožů na bubnu a mačkacími válci CropProcessor se 126 zuby a rychlostním rozdílem válců 30%.

 Leader ve své výkonové třídě

 Závěry z tohoto testu ukazují, že za přispění nové generace úsporných motorů  ECOBlue™ Hi-eSCR Tier 4B bylo dosaženo ve srovnání s ekvivalentním modelem FR700 úspory paliva o pozoruhodných 21% a současně o 5% větší průchodnosti materiálu bez zvýšení spotřeby paliva.  Stejný trend, poukazující na vedoucí postavení modelu FR650 ve své výkonové třídě, pokračoval i ve srovnání se slabším modelem FR600, kde bylo dosaženo úspory paliva o 19%.  
Nejlepší dosaženou hodnotu, a sice 0,5 l paliva na tunu sklízeného materiálu při délce řezanky 8 mm, nová sklízecí řezačka FR650 Forage Cruiser dosáhla v optimálním rozsahu 1700-1850 ot/min, kdy je výkonová charakteristika motoru prokazatelně nejefektivnější. 

Dominantou mezi vystavenými sklízecími mlátičkami je držitel světového rekordu ve sklizni CR10.90 s pásovým podvozkem SmartTrax™.
Úspěšnou modelovou řadu konvenčních mlátiček CX reprezentuje model CX8.85 Tier4b s žací lištou VariFeed™ se systémem Dual Stream™. Zjednodušeně řečeno, žací lišta pracuje jen v nezbytně nutné výšce pro sběr klasů a v klasické výšce nad zemí následné zpracování vysokého strniště zabezpečuje další kosa. Materiál je ještě dále nasekán a rovnoměrně rozprostřen. Nejdůležitější přidanou hodnotou celé technologie je zvýšení pojezdové rychlosti mlátičky a s tím související nárůst výkonu o 15%.
Nejmenší produktová řada mlátiček TC byla zastoupena modelem TC5.80 s žací lištou SuperFlex™ určenou pro sběr soji a polehlých porostů, zejména hrachu. Posledním členem  flotily sklízecích mlátiček je model CX6090 s osmiřádkovým kukuřičným adaptérem. Celkovou demonstraci nejnovějších trendů v oblasti sklizňové techniky vhodně doplňovaly stacionární modely  axiálního mlátícího ústrojí Twin Rotor™ a klasické tangenciální technologie výmlatu s konfigurací různých variant mláticího koše pro obiloviny, rýži nebo kukuřici.

PLM v popředí zájmu
 Odpovědí na otázku jakým způsobem lze pozitivně ovlivnit nákladovou stránku podnikání v zemědělství, přinesla na výstavě AGRITECHNICA ukázka kompletní nabídky systémů precizního zemědělství, známá jako Presicion Land Management. Se značkou New Holland máte k dispozici od nejrůznějších úrovní přesnosti, přes plně automatickou navigaci, která ovládá váš stroj až k pokročilé Telematice, která vám dává přehled o vašem strojovém parku a aktuálních provozních datech v reálném čase z pohodlí kanceláře. Se zvětšujícími se pracovními záběry sklizňových strojů nabývají na významu technologie SmartSteer, která za pomoci laserového paprsku detekuje hranu mezi sklizenou a nesklizenou plodinou a garantuje tak, že žací lišta neustále udržuje maximální záběr. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Fotografie

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., IČO 40522172, se sídlem na adrese Hřbitovní 757, Klatovy II, 339 01 Klatovy, zapsané v obchodním rejstříku pod sp. zn. C 588/KSPL. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s., IČO 26185610, se sídlem na adrese Pyšelská 2327/2, Chodov, 149 00 Praha 4.
Copyright © 2021 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz