+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

Video: NEW HOLLAND AGRICULTURE se účastní světové výstavy EXPO 2015. Podívejte se jak pavilon roste.

Jako jediný výrobce zemědělské techniky se New Holland Agriculture účastní světové výstavy EXPO 2015 v italském Miláně samostatnou expozicí ve vlastním pavilonu. Téma výstavy zní: POTRAVINY PRO PLANETU, ENERGIE PRO ŽIVOT" a k tomu New Holland jako leader v zemědělské technice má samozřejmě co říci.

Podívejte se, jak pavilon New Holland roste:

„Je možné zajistit trvale udržitelným způsobem dostatek energie a nezávadných a zdravých potravin pro celé lidstvo?“ Toto je hlavní otázka, na kterou má ambici nalézt odpověď světová výstava EXPO 2015, jenž se koná v italském Miláně. Odpověď na ni může nalézt zase jenom člověk, jako biologický druh, který stojí za neobvyklou transformací stále větší části planety z divoké přírody na „kulturní krajinu“.

Po tisíciletí planeta Země živila lidstvo a nyní i ona potřebuje od člověka „potravu“ ve formě politické dohody všech národů, respektu k životnímu prostředí, využívání šetrných a trvale udržitelných technologií atd., aby byla v rovnováze naše spotřeba a zdroje, které nám Země může poskytnout.

Jestliže 900 milionů lidí na jedné straně trpí hlady a stejný počet lidí je na druhé straně ohrožen civilizačními chorobami z přejídání, je téma „Potraviny pro planetu, energie pro život“ opravdu globální, hodné světové výstavy EXPO. Odpověď na úvodní otázku spočívá v nalezení těch nejlepších technologií a postupů v oblastech lidské činnosti jako je výroba potravin, hospodárné využívání energie a výroba energie z obnovitelných zdrojů.

A takové technologie má samozřejmě k dispozici i New Holland Agriculture, jeden z nejvýznamnějších výrobců zemědělské techniky na světě. Prose se aktivně účastní výstavy EXPO 2015 a pro prezentaci svých řešení se souhrnným názvem EARTH SCREENING využije samostatný pavilon o ploše téměř 1600 m2.

Specialitou pavilonu je obrovské pole, které se rozprostírá na střeše budovy a je „obhospodařované“ dvěma robotizovanými traktory, tj. traktory jenž pracují bez zásahu člověka a to podle vize značky New Holland – s nulovými emisemi. Pod obhospodařováním se pro účely výstavy samozřejmě myslí tvorba různých obrazců a následné urovnání půdy, nicméně představit si můžeme i klasické polní práce. A heslo EARTH SCREENING, jenž se dá jednoduše přeložit jako průzkum planety, nereprezentují jen dva robotizované traktory, ale obecně v sobě zahrnuje všechny moderní technologie, které nám umožňují porozumět půdě a adekvátně reagovat agrotechnickými zásahy, jenž dříve nebyly možné. Lze tak reagovat na změny místního terénu, půdu obhospodařovat „lokálně“ a podporovat tak biodiversitu a udržitelný rozvoj zemědělství. Tento přístup může revolučním způsobem změnit zemědělství stejně tak, jak se předpokládá, že robotizovaná auta změní ráz dopravy.

Uvnitř pavilonu pak budou k vidění rozpracované projekty a výsledky nejnovějšího výzkumu v oblasti moderního a trvale udržitelného rozvoje, reprezentované reálnými exponáty i digitálními projekcemi. Velkoplošná projekce bude doplňovat i reálné exponáty a vezme návštěvníky na rychlou cestu kolem světa. V rychlém sledu zažijete většinu kontinentů, všechna roční období a většinu agronomických prací, která právě na daném kontinentu a v dané sezóně probíhají. To vše zaměřené na trvale udržitelné zemědělství a využívání energie.

Čeká na vás spousta zajímavých věcí, takže neváhejte a vypravte se na světovou výstavu EXPO 2015 do Milána a určitě se zastavte v pavilonu New Holland Agriculture. Bude to stát za to, slibujeme!

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., IČO 40522172, se sídlem na adrese Hřbitovní 757, Klatovy II, 339 01 Klatovy, zapsané v obchodním rejstříku pod sp. zn. C 588/KSPL. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s., IČO 26185610, se sídlem na adrese Pyšelská 2327/2, Chodov, 149 00 Praha 4.
Copyright © 2020 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz