+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

VIDEO: DIESEL OF THE YEAR® 2014 pro FPT Industrial

Výrobce motorů FPT Industrial, dvorní dodavatel a sesterská společnost značky New Holland, získal prestižní ocenění DIESEL OF THE YEAR® 2014

Odborný časopis Diesel ocenil titulem DIESEL OF THE YEAR® 2014 super hospodárný motor Cursor 16 od FPT Industrial. Jedná se o velmi prestižní ocenění, čehož je dokladem i fakt, že na toto ocenění více jak jednou dosáhlo jen minimum výrobců motorů. Šéfredaktor časopisu Fabio Butturi okomentoval volbu následovně „Titul DIESEL OF THE YEAR udělujeme za inovativní konstrukci a využití technických inovací. FPT Industrial udělalo v tomto směru fenomenální práci a můžeme říci, že změnilo pravidla hry v oblasti motorů. Podařilo se jim vyvinout šestnáctilitrový motor s parametry osmnáctilitrového a to v zástavbové velikosti třináctilitrového motoru. Ostatním nasadili laťku hodně vysoko.“

Podívejme se ale na samotný motor. Cursor 16 je šestnáctilitrový, řadový šestiválec s nejlepším poměrem hmotnosti k výkonu. Výrobci techniky také ocení nejmenší nároky na zástavbový prostor v daném segmentu. Tento nejvyšší model řady Cursor má v sobě vše, čeho si majitelé strojů s motory Cursor cení: je spolehlivý, živý a flexibilní. Nový motor samozřejmě plní v současnosti nejpřísnější emisní normu Tier 4B či Final, v zámořském podání Stage IV anebo v oblasti nákladních automobilů normu známou jako Euro VI.

K eliminaci škodlivin ve spalinách slouží patentovaná technologie HI-eSCR, kterou vyvinuli také technici FPT Industrial. Stručně můžeme říci, že se jedná o efektivnější systém SCR, který je schopen eliminovat dostatečné množství NOx tak, aby nebylo nutné do motoru montovat EGR s snižovat tak teplotu spalování a tím o obsah NOx ve výfukových plynech. Motor tak i nadále „dýchá“ čistý vzduch plný kyslíku, spalování probíhá za ideálních teplot a přeměna chemické energie na mechanickou je maximálně efektivní. Protože je spalování čisté, nikde se nic neusazuje a nezanáší a tak motor zvládne i paliva se sníženou kvalitou a to při servisním intervalu 600 mth tak, jak jste na to u New Holland zvyklí.

A kde že nový motor najdete? Samozřejmě v nové vlajkové lodi značky New Holland CR10.90, ze které dělá nejvýkonnější sklízecí mlátičku na trhu!

 

Video ke shlédnutí zde:

Fotografie

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., IČO 40522172, se sídlem na adrese Hřbitovní 757, Klatovy II, 339 01 Klatovy, zapsané v obchodním rejstříku pod sp. zn. C 588/KSPL. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s., IČO 26185610, se sídlem na adrese Pyšelská 2327/2, Chodov, 149 00 Praha 4.
Copyright © 2020 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz