+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

NENÍ SOUTĚŽE PRO ŘADU "C"

Výkonný a efektivní motor rýpadlo nakladače New Holland. Nové modely rýpadlo nakladačů Tier 4 řady C pohání velmi pružné motory o objemu 3,4 litru, ve výkonovém rozsahu 97 HP (71 kW) až 110 HP (81 kW).

Tyto nové motory, vyvinuté společností FPT Industrial, poskytují výjimečný výkon, rychlou reakci a úsporu paliva, a to pomocí vysokotlakého vstřikování Common Rail, moderního elektronicky řízeného výkonu a jedinečné konstrukce pístu, vícefázového vstřikování a elektronicky ovládaného ventilu turbodmychadla Waste Gate. Spoléhají na systémy recirkulace ochlazených výfukových plynů (CEGR) a filtrace pevných částic (DPF), aby splnili emisní standardy Tier 4, zatímco poskytnou vysoké úrovně výkonů.

Vysokotlaký systém Common Rail zajišťuje zlepšené spalování pomocí vyšší přesnosti v dávkování paliva, a to nastavením vyššího tlaku. Vícenásobné vstřikování zvyšuje účinnost spalování, protože každá samostatná fáze vstřiku je elektronicky řízena podle informací poskytovaných systémem EGR a filtru DPF. Se vstřikováním „před“ a „po“ spalování se teplota uvnitř pístu udržuje vždy na úrovni, která zajišťuje úplné vyhoření paliva a nejnižší množství škodlivin. Nižší úrovně hluku a vibrací jsou další výhodou.

Elektronické řízení motoru současně ovládá vstřikování paliva, recirkulaci výfukových plynů a systém filtru pevných částic DPF, čímž je zajištěna přesná dávka paliva, minimalizován vznik Nox, spouštění regenerace filtru DPF a sledování a ovládání systému CEGR.

Písty motoru jsou navrženy tak, aby pracovaly s vysokotlakými systémy Common Rail, které zajišťují úplné spalování, čímž je optimalizován výkon a účinnost paliva. Písty se těší dlouhé životnosti, i přesto, že jsou vystaveny vyšším vstřikovacím tlakům.

Výkon – S novým lepším systémem EGR a novými vlastnostmi motor oskytuje vyšší výkon, kroutící moment, reakci a až 5,6% úsporu paliva v porovnání s Tier3 předchůdci, a to v tvrdých podmínkách těžby. V podmínkách středního zatížení, což je charakteristické pro většinu nasazení rýpadlo nakladačů, úspora paliva může stoupnout až na 9%. Kromě snížení spotřeby paliva, i přes snížený obsah motoru, výkon motorů řady „C“ se zvýšil o 3%.

Fotografie

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., IČO 40522172, se sídlem na adrese Hřbitovní 757, Klatovy II, 339 01 Klatovy, zapsané v obchodním rejstříku pod sp. zn. C 588/KSPL. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s., IČO 26185610, se sídlem na adrese Pyšelská 2327/2, Chodov, 149 00 Praha 4.
Copyright © 2020 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz