+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

FACE LIFT u traktorů řady T7

Traktory T7000 respektive T7 se v ČR v průběhu pěti let dvakrát staly nejprodávanějšími ve svém výkonovém segmentu tj. od 166 do 235 hp. Naposledy v roce 2012, kdy téměř každý čtvrtý (tržní podíl v segmentu činí 23,8%) traktor v tomto segmentu nesl hrdě na kapotě znak New Holland. Takové výsledky však nejsou důvodem ke spokojenému založení rukou do kapes ani u nás, u importéra, ani ve výrobním závodě.  Vývojáři si naopak poskládali reakce z trhu a uvedli do praxe řadu vylepšení.

FACE LIFT u T7

Traktory New Holland T7000 úspěšně vstoupily na trh před pěti lety. Za tuto dlouhou dobu prošly několika vylepšeními. Celá řada se rozrostla o modely se „standardním“ rozvorem kol a všechny modely dostaly také variantu s plynulou převodovku. Před dvěma lety, s přechodem na novou emisní normu, byla celá modelová řada přečíslována na T7 a traktory získaly nový motor, který řeší emise mimo samotný blok motoru až ve výfukovém potrubí pomocí katalyzátoru SCR. Toto řešení bylo pro farmáře revoluční, protože nově přinášelo nutnost pracovat s druhou provozní kapalinou. Čeští i evropští farmáři si na tankování AdBlue však rychle zvykli, protože tuto drobnou komplikaci několikanásobně převažují výhody a to především spolehlivost, výkonnost a efektivita nových motorů.

Traktory T7000 respektive T7 se v ČR v průběhu pěti let dvakrát staly nejprodávanějšími ve svém výkonovém segmentu tj. od 166 do 235 hp. Naposledy v roce 2012, kdy téměř každý čtvrtý (tržní podíl v segmentu činí 23,8%) traktor v tomto segmentu nesl hrdě na kapotě znak New Holland. Traktory konkurenční značky postavené na stejné platformě se pak umístily na třetím místě a jen tak potvrdily nadvládu techniky CNH v tomto segmentu s celkovým tržním podílem ve výši 40%. Takové výsledky však nejsou důvodem ke spokojenému založení rukou do kapes ani u nás, u importéra, ani ve výrobním závodě.  Vývojáři si naopak poskládali reakce z trhu a uvedli do praxe řadu vylepšení.

Úložné prostory

Farmářům, kteří hledali v traktoru více úložných prostor, vyšli vývojáři vstříc hned na několika frontách. Přepracovali čalounění střechy kabiny na pravé straně, kde vznikl prostor se dvěma úložnými prostory především na doklady a mobilní telefony. Do tohoto prostoru je tedy logicky doplněná (další…) také zásuvka na 12V pro možnost dobíjení telefonu. Logicky sem také patří rádio, takže si můžete jednoduše pouštět hudbu z vašeho telefonu přes rádio. Dále je sem přesunutý panel pro ovládání pracovních světel a klimatizace. U T7 jsou také nová elektricky stavitelná a vyhřívaná zrcátka s takřka nulovým mrtvým úhlem, jejichž ovládání je umístěno také v nově vzniklém panelu ve střeše.  Další úložný prostor vznikly přidáním síťky na kryt blatníku a pružné popruhy jsou přidány také na „stolek“ vzniklý sklopením opěradla sedačky spolujezdce. Svačina nebo sešit s poznámkami zůstanou přesně na místě i při intenzivním brždění či na zvláště nerovném pozemku.

Další z drobných, ale příjemných vylepšení spočívá s podsvícení ovladačů na páce CommandGrip, natónování zadního okna a výměně volantu za ještě ergonomičtější model (původem z traktoru T8), který může být ve standardní černé nebo v černé kůži, jenž je spolu s koberečky ve výbavě na přání. Multifunkční páky CommandGrip se týká i další vylepšení. Na zadní stranu páky je přidané tlačítko, po jehož stisknutí můžete ovladači pro zadní tříbodový závěs ovládat i tříbodový závěs přední.

Velkou změnou je výměna ovládacího dotykového monitoru za nejnovější a největší model IntelliView IV s úhlopříčkou 10,4 palce. Celkem v traktoru můžete mít dva monitory, jeden pro ovládání traktoru a druhý pro navigaci respektive ovládání závěsných strojů. Jedním z monitorů může být nejnovější IntelliViewIV a druhým pak klasický IntelliView II Plus. Velký monitor lze softwarově rozdělit až na čtvrtiny a do každé z nich pak pouštět signál z jiného zařízení – externě umístěné kamery na závěsném stroji a podobně.

Chcete vědět více, kontaktujte svého regionálního autorizovaného prodejce. Rám vám traktor představí naživo.

 

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., IČO 40522172, se sídlem na adrese Hřbitovní 757, Klatovy II, 339 01 Klatovy, zapsané v obchodním rejstříku pod sp. zn. C 588/KSPL. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s., IČO 26185610, se sídlem na adrese Pyšelská 2327/2, Chodov, 149 00 Praha 4.
Copyright © 2020 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz