+420 376 375 423
  arbo@arbo-kt.cz

NEW HOLLAND UVÁDÍ NA TRH NOVOU GENERACI KOLOVÝCH RÝPADEL

New Holland představuje svou novou generaci kolových rýpadel, řadu B PRO. Tři nové modely, v řadě  od 15 do 19 tun, vynikají velmi precizní prací, a to pomocí nových ovladačů a vystupují jako obzvláště jednoduché na ovládání a servis. Nabízí vysoce profesionální balíček, který přináší vysokou produktivitu a spolehlivost při nízkých provozních nákladech.

  • Vysoká výkonnost a zdvihací kapacita s výjimečnou sílou, rychlostí a stabilitou
  • Vysoká přesnost s novými dlouho testovanými joysticky
  • Snadná obsluha a vynikající komfort s novými ovladači a racionálně rozmístěnými prvky v kabině
  • Výborná provozuschopnost a spolehlivost se snadným přístupem ze země a nový diagnostický software
  • Prokázaná výkonnost a spolehlivost rozsáhlým vytrvalostním testováním

Rychlý, výkonný a stabilní

Kolová rýpadla řady B PRO pracují s vysokým výkonem, velkým objemem motorů FPT, které poskytují vysoký kroutící moment a výkon. Tento příkon je odebírán 3 hydraulickými čerpadly, což maximalizuje výkon otáčení, protože pro otoč je určeno vlastní čerpadlo tak, aby žádný výkon nebyl odváděn z ostatních hydraulických funkcí, výsledkem je vyšší výkonnost a rychlé pracovní cykly. Navíc, vyšší objem motoru a systém se 3 čerpadly má za následek nižší opotřebení a vyšší spolehlivost stroje.

Násada, dostupná ve třech délkách pro každý model, byla přepracována tak, aby poskytla výjimečnou trhací sílu, o 5 % vyšší než u předchozích modelů. Funkce automatického zvýšení výkonu (power boost), přináší vyšší výkon tehdy, když je potřeba, a to zvýšením tlaku na 370 barů. Nové zpracování řady B PRO optimalizuje rozložení hmotnosti a minimalizuje vyložení podvozku, což vede k výborné stabilitě a stejně vysoké zdvihací kapacitě jak vpředu, tak vzadu. Všechny tyto vlastnosti se kombinují, aby přinesly mimořádnou zdvihací nosnost na kolech.

Nové nápravy ZF pro těžký provoz a převodovka poskytují vynikající trakci a dodávají vyšší maximální pojezdovou rychlost 35 km/h, což vede ke snížení času na přepravu mezi pracovišti. Nápravy pro těžký provoz a vyšší světlost stroje také přispívají ke spolehlivosti a životnosti řady B PRO.

Nové ovladače pro vysokou přesnost a všestrannost

Elektrohydraulický systém byl přepracován, a nyní se opírá o jednu integrovanou jednotku CPU namísto tří řídících jednotek u předchozích modelů, s novým softwarem vyvinutým pro maximalizaci využití pracovního času stroje a zasílání jasných diagnostických hlášení. Vývoj nového softwaru a systému byl s úspěchem zakončen extrémním testováním programu tak, aby se optimalizoval jejich výkon a spolehlivost.

Systém se 3 čerpadly umožňuje obsluze provádět pohyby současně pod jakýmkoliv zatížením. Proporcionální ovladače a nové joysticky s lehkým ovládáním a delším chodem se dále přidávají k vynikající charakteristice ovládání řady B PRO, a to v úkolech vyžadujících zejména vysokou přesnost, jako je svahování.

Řada B PRO je opravdu multifunkčním mistrem. Obsluha má na výběr z pracovních režimů tak, aby byly splněny požadavky na pracovní úkoly. Nastavení rychlosti otáčení umožňuje obsluze seřídit výkon a brzdnou sílu podle provozních podmínek. Pro zvláštní použití se režim brzdy otáčení snadno zapne natrvalo pomocí k tomu určeného spínače. Je-li zapotřebí nejvyšší přesnosti, obsluha může aktivovat režim svahování na levém joysticku. Řízení průtoku a tlaku v přídavném okruhu je velmi snadné, a až 12 nastavení může být uloženo pro pozdější využití. Se systémem řízení přídavného okruhu, proporcionálním ovládáním a širokou paletou možných konfigurací, je řada B PRO navržena pro práci s každým typem přídavného zařízení, což nabízí mimořádnou všestrannost.

Snadná obsluha a komfort v kombinaci se všestranností

Celé uspořádání kabiny a provedení ovládání bylo vyvinuto s ohledem na obsluhu, s cílem vytvořit ovládání stroje intuitivní a komfortní. Nová palubní deska s LCD displejem a obrazovkou určenou pro zadní zpětnou kameru uvádí obsluhu do stavu ucelené kontroly stroje. Racionální rozmístění ovládacích prvků dělá stroj velmi snadno ovladatelný. Například, všechny ovladače pojezdu – silniční režim, plazivá rychlost, řazení převodů, blokace výkyvu nápravy – jsou seskupeny na tlačítkovém panelu umístěném na sloupku volantu. Funkce jezdce pro radlici a stabilizátory je na pravém joysticku, společně s ovládáním směru jízdy. Pracovní režim a zjednodušený režim brzdy otáčení lze snadno navolit.

Prostorná kabina s pneumaticky odpruženým a vyhřívaným sedadlem a velké prosklené plochy nabízí obzvláště komfortní pracoviště s vynikajícím výhledem kolem dokola, dále rozšířeným o zadní zpětnou kameru. S ochranou ROPS a FOPS a výjimečnou stabilitou řady B PRO může obsluha pracovat s důvěrou. Komfortní kabina a intuitivní ovladače znamenají, že lze udržet vysokou výkonnost během dlouhých hodin při minimální únavě.

Provozuschopnost pro maximální využití pracovního času a spolehlivost

Všechna hlavní servisní místa jsou seskupena a snadno přístupná z úrovně země, aby denní práce údržby mohla být dokončena rychle a efektivně. Uspořádání chladičů vedle sebe má za následek obzvláště spolehlivý chladící výkon a jejich čištění dělá mnohem jednodušší. Přední síto udržuje nečistoty mimo chladiče, prodlužuje interval mezi čištěním.

Snadný servis přidaný ke zvláštní péči přechází v životnost klíčových komponentů, od náprav pro těžký provoz až po závěs lopaty, a nové konstrukční prvky jako jsou elektrohydraulické joysticky a systém se 3 hydraulickými čerpadly přispívají k výjimečné spolehlivosti a životnosti kolových rýpadel řady B PRO tak, jak je potvrzeno tisíci hodinami vytrvalostních testů, které byly úspěšně dokončeny.

Kolová rýpadla řady B PRO

 

WE150B PRO

WE170B PRO

WE190B PRO

Výkon (ISO)

90 kW

105 kW

118 kW

Max. hydraulický průtok

280 l/min

288 l/min

288 l/min

Průtok čerpadla otáčení

70 l/min

72 l/min

101 l/min

Trakční síla

86 kN

92 kN

112 kN

Max. pojezdová rychlost

35 km/h

35 km/h

35 km/h

Trhací síla lopaty

99,5 kN

112 kN

136 kN

Trhací síla násady

72,9 kN

73,8 kN

91 kN

Provozní hmotnost

(radlice)

15,6 t

17,2 t

18,6 t

Provozní hmotnost

(radlice a stabilizátory)

16,4 t

18,0 t

19,5 t

 

 

 

Fotografie

ARBO, spol. s r.o.
Hřbitovní 757
339 01 Klatovy
telefon:
+420 376 375 423
e-mail:
arbo@arbo-kt.cz
Toto jsou internetové stránky společnosti ARBO, spol. s r.o., IČO 40522172, se sídlem na adrese Hřbitovní 757, Klatovy II, 339 01 Klatovy, zapsané v obchodním rejstříku pod sp. zn. C 588/KSPL. Společnost ARBO, spol. s r.o. je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s., IČO 26185610, se sídlem na adrese Pyšelská 2327/2, Chodov, 149 00 Praha 4.
Copyright © 2020 ARBO, spol. s r.o., vytvořil: Petr Tichý (HSD), grafika: www.jak.cz